Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

DZIELNICOWI Z OŚWIĘCIMIA URATOWALI BEZDOMNEGO

Data publikacji: 2017-08-22, Data modyfikacji: 2017-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielę rano, 20 sierpnia br., dyżurny oświęcimskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia. W rejonie wału przeciwpowodziowego rzeki Soły, biegnącego przy ulicy Szewczyka, leżał mężczyzna. Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi.

Policjanci szybko odnaleźli leżącego w kałuży, nietrzeźwego mężczyznę. Natychmiast przystąpili do sprawdzania funkcji życiowych, w międzyczasie wzywając pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze przenieśli bezdomnego na suche podłoże, ułożyli go w bezpiecznej pozycji i owinęli foliowym kocem termicznym. Cały czas sprawdzając funkcje życiowe, czekali na przyjazd karetki. Chwilę później ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.

Badania wykazały, że temperatura ciała 50-latka spadła do 30°C . Tylko 2°C dzieliły mężczyznę od ciężkiej hipotermii. Szczególne podziękowania należą się więc mieszkańcowi Oświęcimia, który natychmiast powiadomił Policję. Jego zgłoszenie i szybka interwencja pozwoliły zapobiec tragedii.

 

KWP w Krakowie / mk, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola