Belka
Poniedziałek, 17 Czerwca 2024   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dzisiaj do Urzędu Miasta w Oświęcimiu. Harcerze przekazali go Januszowi Chwierutowi pełniącemu funkcję prezydenta Oświęcimia. Prezydent dziękując złożył przybyłym życzenia świąteczne, wyrażając przy tym nadzieję na ponowne spotkanie podczas niedzielnej Wigilii mieszkańców Oświęcimia.

Betlejemskie Światło Pokoju jest w Polsce od 15 grudnia. Od słowackich skautów odebrali go harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego. Ceremonia przekazania odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W ten sposób rozpoczęła się wędrówka światła po całej Polsce, która potrwa do 24 grudnia.

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola