Belka
Poniedziałek, 17 Czerwca 2024   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jest taki dzień

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Oświęcimianie już  po raz  szósty  spotkają się  na  miejskiej  wigilii, która podobnie jak przed rokiem odbędzie się na placu ks. Jana Skarbka. W tym roku organizatorzy zapraszają 22 grudnia o godzinie 16. W niedzielne przedświąteczne popołudnie złożymy  sobie  życzenia  i  wspólnie zaśpiewamy kolędy. Będzie też można zabrać do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju, rozdawane przez oświęcimskich harcerzy.

Spotkania wigilijne stały się już piękną tradycją. Inicjatorem jest Stowarzyszenie Oświęcimianie Oświęcimianom. Patronat nad wigilią miejską objęła Rada Miasta Oświęcim i Prezydent Miasta. Organizatorów wspiera Urząd Miasta oraz Oświęcimskie Centrum Kultury.

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola