Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Parking i wejście do OCK już po przebudowie

Data publikacji: 2017-06-22, Data modyfikacji: 2017-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak informuje Oświęcimskie Centrum Kultury po kilkumiesięcznej przebudowie parking i chodnik przed wejściem do budynku są już gotowe. Nie ma jedynie przejścia od strony ulicy Tysiąclecia z parkingu bocznego. I etap przebudowy przedpola OCK zakończył się wcześniej niż planowano. Kolejny, który obejmie teren od strony ul. Tysiąclecia rozpocznie się po Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Cała inwestycja przewiduje przebudowę schodów, remont pochylni dla rowerów, wybudowanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych, a także remont kanalizacji sanitarnej i opadowej. Przebudowa terenu przed i obok OCK, która kosztuje 1,5 mln zł zakończy się pod koniec października.   Fot. Jeszcze wczoraj robotnicy prowadzili ostatnie prace wykończeniowe  czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4786 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola