Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2024   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Wspierał oświęcimski sport. Teraz został patronem krytej pływalni

Data publikacji: 2017-08-30, Data modyfikacji: 2017-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
 Kryta pływalnia w Oświęcimiu nosi imię dr. inż. Jana Babiarza, byłego wieloletniego dyrektora zakładów chemicznych, wpierającego oświęcimski sport. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli na sesji 31 maja. Wczoraj odbyła się uroczystość nadania imienia, na której obecny był patron obiektu Jan Babiarz. Wśród licznie zgromadzonych gości obok prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, przewodniczącego Rady Miasta Piotra Hertiga, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agaty Gworek był również Kazimierz Woźnicki, prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Po symbolicznym odsłonięciu napisu "Kryta Pływalnia im. dr. inz. Jana Babiarza" ksiądz dziekan Józef Niedżwiedzki poświęcił przebudowany obiekt. Laudację wygłosił Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia. czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4880 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola