Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Zagrają Wałasi, Megitza Trio, Carrantuohill & Salake

Data publikacji: 2017-07-18, Data modyfikacji: 2017-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 
 5 sierpnia 2017 roku o godzinie 18 na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert, towarzyszący 54. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej, pt. "Folkowe klimaty", w którym wezmą udział "Wałasi", "Megitza Trio" oraz "Carrantuohill & Salake". Zespół "Wałasi" powstał ponad 30 lat temu w Istebnej. Początkowo wykonywał tradycyjną muzykę Beskidu Śląskiego, sięgając również do tradycji muzycznych łuku Karpat. Z czasem muzykę tę aranżując i tworząc nowe kompozycje. Założycielem zespołu jest prymista Zbigniew Wałach. Wyrósł on w kręgu góralskiej tradycji Beskidu Śląskiego - w rodzinie o pokoleniowych tradycjach muzycznych i artystycznych - jako wnuk artysty-malarza Jana Wałacha. W obecnym składzie zespół gra od 2016 roku tworząc nowe brzmienia "od ujścia do źródła" wzbogacone o instrumety, które nadają wyjątkowości i unikatowości brzmienia. czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4824 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola