Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Zmiany w uzyskiwaniu zezwoleń na wycinkę drzew

Data publikacji: 2017-06-19, Data modyfikacji: 2017-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
 Prezydent Miasta Oświęcim informuje, że  od 17 czerwca 2017 r. obowiązują  zmiany dotyczące uzyskiwania zezwoleń na usuwanie drzew. Nowelizacja ustawy nakłada na osoby fizyczne obowiązek zgłaszania zamiaru usunięcia drzew, których obwody pni na wysokości 5 cm przekraczają 80 cm dla topól, wierzb, klonów jesionolistnych, klonów srebrzystych, 65 cm dla  kasztanowców zwyczajnych, robinii akacjowych, platanów klonolistnych oraz 50 cm dla pozostałych drzew. Nie dotyczy to jedynie krzewów. Po złożeniu wniosku - zgłoszenia do siedziby Urzędu Miasta Oświęcim, przeprowadzone zostaną oględziny drzew, w terminie do 21 dni od dnia zgłoszenia, podczas których ustalone zostaną gatunki drzew oraz ich obwody na wysokości 5 cm.  Następnie przygotowywany zostanie protokół, ważny 6 miesięcy od dnia jego sporządzenia. W przypadku nieusunięcia drzew w powyższym terminie konieczne będzie ponowne dokonanie zgłoszenia.  czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4776 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola