Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pomaganie innym jest dla nich radością. Rozstrzygnięto konkurs na wolontariusza roku

Data publikacji: 2013-12-12, Data modyfikacji: 2013-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Znamy nazwiska najlepszych społeczników 2013 roku w Oświęcimiu, wyłonionych w ramach konkursu „Wolontariusz Roku 2013”, organizowanego przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu. Komisja konkursowa wybrała dwóch zwycięzców, po jednym w kategorii „wolontariusz – uczeń” oraz „wolontariusz w organizacji”. Wskazała również po trzech wyróżnionych w każdej kategorii. Laureatką w kategorii „najlepszy wolontariusz - uczeń” została Katarzyna Kubisty z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego.

Komisja doceniła jej niezwykłe zaangażowanie w systematyczne działania na rzecz dzieci w ramach Akademii Przyszłości, na rzecz seniorów w ramach programu „Beneficjum” oraz działalność wolontaryjną na terenie szkoły, m.in. w akcji „Paczka na Święta”.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Natalia Irzyk i Angelika Żurek z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu oraz Kamila Małysiak z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego.

Zwyciężczynią w kategorii „najlepszy wolontariusz w organizacji” została Marta Momot, działająca w Stowarzyszeniu „Wiosna”. Ogromne zaangażowanie w działalności Akademii Przyszłości, praca tutora, lidera, rekrutera oraz asystenta ds. PR, wspieranie dzieci nie wierzących w swoje możliwości w drodze do sukcesu, a także zarządzanie zespołem wolontariuszy uzasadniały wybór dokonany przez komisję konkursową. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Halina Foks pomagająca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oświęcimiu, Martyna Lacheta działająca w Stowarzyszeniu „Wiosna” oraz Stanisława Wąsik zaangażowana w działania Salezjańskiego Centrum dla Dorosłych.

Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia specjalne dla społeczników, propagujących ideę wolontariatu. Otrzymali je Justyna Mroczek z oświęcimskiego „Konara” oraz Wiesław „Dziki” Kaniowski współpracujący m.in. ze Stowarzyszeniem „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych.

Laureaci zostali uhonorowani podczas okolicznościowego spotkania, które odbyło się 9 grudnia. Janusz Chwierut pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia wraz z przewodniczącą komisji konkursowej Agatą Lorek wręczyli zwycięzcom medale, dyplomy i upominki.

Nagrodzeni opowiadali o swojej działalności na rzecz bliźnich, motywacjach do niesienia pomocy i godzeniu pracy społecznej z obowiązkami rodzinnymi, szkolnymi i zawodowymi. Laureaci konkursu zgodnie podkreślali, że pomaganie innym jest uzależniające i stanowi dla nich źródło wielkiej radości.

 

 

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola