Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2024   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Targowisko na ukończeniu. Trwają procedury odbioru inwestycji

Data publikacji: 2013-07-23, Data modyfikacji: 2013-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 

 Choć modernizacja środkowej części targowiska miejskiego przy ul. Dąbrowskiego jest na ukończeniu, to jeszcze nie można  z niego korzystać.

Miasto musi najpierw odebrać inwestycję od wykonawcy i uzyskać z nadzoru budowlanego pozwolenie na jej użytkowanie. Kupcy i klienci będą mogli tutaj powrócić w sierpniu.
Ta cześć targowiska prezentuje się bardzo nowocześnie. Stanął tu nowy budynek socjalny. Teren w tej części ma nową nawierzchnię i zadaszone stanowiska. Całość jest oświetlona.  Przebudowane zostały toalety i przybyło miejsc parkingowych.

Poza zadaszeniem w całej środkowej części targowiska zostało wykonane odwodnienie. Z głównej części placu znikną więc kałuże i błoto, które utrudniały życie zarówno kupującym jak i handlującym.

Modernizacja środkowej części targowiska miejskiego w Oświęcimiu kosztowała ponad 2,5 mln zł. Miasto wydało na tę inwestycję ponad 1,5 mln zł z własnego budżetu, zaś kolejny 1 mln pozyskało z unijnej dotacji.

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola