Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2024   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Trawę z posesji odbierze nieodpłatnie ZUK

Data publikacji: 2013-07-19, Data modyfikacji: 2013-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Nowy system gospodarki śmieciowej obejmuje również trawę i inne odpady zielone. Ten rodzaj odpadów odbierany jest raz w miesiącu od kwietnia aż do listopada.

Terminy najbliższych odbiorów dla rejonu A, obejmującego osiedla Stare Miasto, Błonie, Zasole, Stare Stawy to: 10 sierpnia, 14 września, 12 października i 9 listopada, a dla rejonu B, obejmującego osiedla: Północ, Południe, Wschód, Zachód, Domki Szeregowe, Monowice, Pod Borem, Dwory – Kruki: 17 sierpnia, 21 września, 19 października i 16 listopada .

Mieszkańcy miasta, którzy chcą się pozbyć odpadów zielonych powinni na co najmniej dwa dni przed terminem zgłosić ten fakt do Zakładu Uslug Komunalnych pod numer tel. 33 8423280 338423097 lub wysyłać e-mail [email protected]
Odpady zielone należy wystawić przed posesję do godziny 7.00 w dniu odbioru w miejscu umożliwiającym dojazd samochodem ciężarowym.
Odpady zielone - to odpady komunalne stanowiące części roślin z pielęgnacji m.in. przydomowych terenów zielonych i ogródków ( liście, chwasty, trawa i gałęzie w formie zezrębkowanej).
Odpady zielone odbieranę są od mieszkanców bezpłatnie w ilości 1 m sześc. na nieruchomość na rok. Opłata za każdy następny 1m sześc. wynosi 120 zł
Opakowania typu big - bag o pojemności 1 m sześc. można pobrać osobiście w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o.o. W Oświęcimiu, ul. Bema 12A lub zgłosić potrzebę dostawy telefonicznie.

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola