W budynku na ul. Kopernika 2 w dawnych pomieszczeniach bibliotecznych powstają mieszkania. Nowe lokale zajmą część parteru oraz pierwsze i drugie piętro bloku, gdzie do połowy 2011 roku miała swoją siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna. Przebudowa zakończy się w listopadzie. - To nie jedyna inwestycja mieszkaniowa w Oświęcimiu. Na osiedlu Stare Stawy powstaje budynek mieszkalny, gdzie już w przyszłym roku będą mogły zamieszkać 23 rodziny – podkreśla Janusz Chwierut pełniący funkcje prezydenta Oświęcimia.
Jest szansa, że z końcem roku wprowadzi się tu 16 nowych lokatorów wraz z rodzinami. O zakwaterowaniu lokatorów decyduje Komisja Mieszkaniowa, typując osoby spośród oczekujących na mieszkania z zasobów komunalnych.
W budynku powstaną mieszkania o powierzchni od 27 m. kw. do 52 m. kw. Będą też większe pomieszczenia dla rodzin wielodzietnych o pow. 70 m. kw. Koszt przygotowania mieszkań wyniesie 1 mln zł. Przy okazji tej inwestycji przygotowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz winda, która została sfinansowana z pieniądzy wspólnoty mieszkaniowej z bloku przy ul. Kopernika 2.
Z kolei mieszkania budowane przez Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wynajmowane będą na zasadzie odroczonej własności. Po upływie minimum trzech lat od zasiedlenia można będzie zostać ich właścicielem po wcześniejszym wykupieniu ich od spółki z uwzględnieniem bonifikaty.
Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola