Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wodowanie połączone z pierwszym uroczystym flisem krypą

Data publikacji: 2013-10-18, Data modyfikacji: 2013-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Towarzystwo na rzecz Ziemi zaprasza na wodowanie połączone z pierwszym uroczystym flisem zrekonstruowaną krypą. To niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 19 października br. o godz. 11:00 na jazie na rzece Sole w Broszkowicach, w gminie Oświęcim. Przed wyruszeniem w flis po Wiśle odbędzie się uroczysty „chrzest” krypy.

„Matką chrzestną” krypy została Pani Dyrektor Bożena Kotońska z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, która to instytucja sprawuje Patronat Honorowy nad  projektem Towarzystwa na rzecz Ziemi pn. „Rewitalizacja, ochrona bioróżnorodności i wykorzystanie walorów starorzeczy Wisły, zatrzymanie degradacji doliny górnej Wisły, jako korytarza ekologicznego”. Najważniejszym celem projektu Towarzystwa na rzecz Ziemi jest zachowanie i wzrost bioróżnorodności starorzeczy Wisły, w tym popularyzacja ich walorów przyrodniczych. Projekt służy również promocji Wisły jako ważnej ostoi przyrody i korytarza ekologicznego i uświadamianiu społecznościom lokalnym nadwiślańskich gmin konieczności jego ochrony. Przedsięwzięcie zakłada więc obok działań inwestycyjnych, czy prawnych, szereg działań informacyjno-promocyjnych oraz edukacyjnych, takich jak wodowanie i flis krypą, które stanowią integralną część projektu. 

Celem wodowania i flisu jest przede wszystkim uświadomienie historycznych związków łączących ludzi i Wisłę. Posłuży on również jako wsparcie działań edukacyjnych poprzez umożliwienie uczestnikom projektu bezpośredniego kontaktu z rzeką i przedmiotami, które niegdyś połączyły człowieka z rzeką. Wodowaniu i flisowi towarzyszyć będzie wizyta studyjna na terenie starorzeczy Wisły.
 
Dokładna lokalizacja znajduje się na mapce dołączonej do oficjalnego programu imprezy.
Więcej na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.wisliska.pl

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola