Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Pamiętano o powstańcach warszawskich

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dokładnie w godzinę „W” czyli o 17.00 w dniu 1 sierpnia 2018 r. władze samorządowe na czele z Prezydentem Miasta Oświęcim Januszem Chwierutem w obecności mieszkańców miasta, delegacji powiatu, jednostek miejskich uczciły 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody rocznicy rozpoczęły się od włączenia na terenie Oświęcimia na 1 minutę syreny alarmowej OSP po czym w ramach ceremonii przed Obeliskiem Niepodległości w Oświęcimiu odtworzono hymn państwowy oraz przystąpiono do złożenia wiązanek kwiatów. Po tej części uroczystości delegacje udały się do Miejsca Pamięci KL Auschwitz-Birkenau by pod Ścianą Śmierci również oddać hołd więźniom pomordowanym w obozie przed 74 laty. Wartę honorową przed Obeliskiem Niepodległości pełnili członkowie Związku Strzeleckiego z Oświęcimia.  

Pełna treść wiadomości na: oswiecim.pl/?p=20932
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola