Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oświęcim walczy o czyste powietrze. Radni przyjęli uchwałę antysmogową

Data publikacji: 2018-04-04, Data modyfikacji: 2018-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
 Miasto przystępuje do kolejnej ofensywy w walce ze smogiem. Dotychczasowe przedsięwzięcia oraz nowe propozycje zostały wpisane w program trzyletnich działań w różnych obszarach, które powinny znacznie ograniczyć problem niskiej emisji w Oświęcimiu. Dokument o działaniach antysmogowych, ograniczających niską emisję został przyjęty przez Radę Miasta na marcowej sesji. Wcześniej był konsultowany m. in. z Oświęcimskim Alarmem Smogowym, Towarzystwem na Rzecz Ziemi i Radami Osiedli. – To dla nas wszystkich poważny problem. Staramy się w różny sposób ograniczać niską emisję poprzez dotacje na wymianę pieców, podłączenia mieszkań będących z zasobach Zarządu Budynków Mieszkalnych do sieci ciepłowniczej, termomodernizację budynków miejskich czy inwestycje Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz zintensyfikujemy te działania, by w przeciągu trzech najbliższych lat zrobić jeszcze więcej na rzecz poprawy powietrza w mieście. Bardzo ważne jest podnoszenie świadomości nas wszystkich, mieszkańców Oświęcimia, czym oddychamy i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Wspólne działanie daje dobre efekty – uważa prezydent Janusz Chwierut. Specjalnie powołany zespół będzie pełnił funkcję opiniująco-doradczą prowadzonych działań.  Fot. www.powietrze.malopolska.pl czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 5241 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oświęcimski

  Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

  Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola