Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar Dworca Kolejowego w Oświęcimiu.

 
Wczoraj(29.11.) o godzinie 16:10 Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o pożarze dworca kolejowego w Oświęcimiu przy ul. Powstańców Śląskich. Takie samo zgłoszenie wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. W pierwszej kolejności na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy JRG Oświęcim(GBARt Volvo, GCBA Scania) oraz zastęp najbliższej jednostki OSP z Brzezinki( GBA Volvo). Po dotarciu w rejon działań, Kierujący Działaniami Ratowniczymi (KDR) podał informację do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP(SK KP PSP) o wielkości pożaru oraz dużym zadymieniu, jednocześnie prosząc o wsparcie działań, dodatkowymi siłami i środkami(SiS). Dyżurny Operacyjny zadysponował na miejsce zastęp GCBM 18/8(Cysterna) z JRG Oświęcim oraz ciężki samochód gaśniczy z OSP Włosienica (GCBARt Jelcz). Pod nieobecność zastępów JRG Oświęcim, w stan gotowości operacyjnej postawiono druhów z Oświęcimskiej OSP, którzy po chwili i tak zostali skierowani na miejsce działań. Po kilku minutach na miejsce pożaru przybył st.kpt. Zbigniew Jekiełek-zastępca dowódcy JRG Oświęcim, który przejął dowodzenie akcją. Do zabezpieczenia operacyjnego powiatu wezwano strażaków z OSP Brzeszcze. Pożar wybuchł na piętrze Dworca, w którym prowadzono przebudowę obiektu. W środku składowano min. Styropian. Spaleniu uległa również elewacja budynku - powiedział Pełniący Obowiązki Dyżurnego Operacyjnego SK KP PSP w Oświęcimiu mł.kpt. Maciej Dziura. Z naszych ustaleń wynika że ogień został zaproszony przez pracowników, którzy prowadzili w środku pracę spawalnicze. Kilka minut po godzinie 18 na miejsce pożaru przybył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu – st.kpt. Marcin Głogowski. Na miejsce zdarzenia przybył również Oficer Operacyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Działania gaśnicze trwały do godziny 20:25. SIS: GBA 2,5/24 VOLVO OSP Brzezinka GBARt 3,2/24 RENAULT OSP Oświęcim GCBARt 5/24 JELCZ OSP Włosienica GBARt 2,5/16/250 VOLVO JRG Oświęcim GCBA 5/40 SCANIA JRG Oświęcim GCBM 18/8 JELCZ JRG Oświęcim SCH 40 VOLVO JRG Oświęcim SLRR FORD JRG Oświęcim SLOp OPEL KP PSP Oświęcim SLOp NISSAN KW PSP Kraków Pogotowie Gazowe Pogotowie Energetyczne Patrole Policji

 


Oswiecim 112
 
Data pliku video: 2018-11-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oświęcimski

  Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

  Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola