1 sierpnia (w czwartek) rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w godzinę „W” tj. o godz. 17.00 delegacja Miasta Oświęcim odda hołd bohaterom tamtych wydarzeń.
W ramach obchodów przewidziano:
- składanie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Tadeusza Kościuszki,
- składanie kwiatów pod Ścianą Śmierci KL Auschwitz,
- włączenie syren alarmowych na jedną minutę.
Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w obchody poprzez udział w uroczystości składania kwiatów oraz symboliczne zatrzymanie się w chwili włączenia syren.
![]() |
Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola