Belka
Sobota, 23 Stycznia 2021   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Linia nr 94 relacji Kraków - Oświęcim zawieszona

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2016-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Linia nr 94 relacji Kraków - Oświęcim zawieszona

Od 11 grudnia 2016 r. zawieszone zostają kursy pasażerskie na linii PKP nr 94: Kraków - Oświęcim przez Skawinę, Brzeźnicę, Spytkowice, Zator i  Przeciszów.
 Niestety pomimo starań samorządu wojewódzkiego, powiatów oraz gmin które ze swoich budżetów znacząco dofinansowały utrzymanie linii PKP nr 94 nie uda się utrzymać tego połączenia. Decyzja taka zapadła ze względu na zbyt małą liczbę pasażerów przy jednoczesnym znaczącym wzroście kosztów utrzymania tej linii. Prawie roczna działalność linii pasażerskiej nie osiągnęła rentowności pozwalającej na kontynuację przewozów w kolejnych latach (rentowność poniżej 5 proc.). W ocenie samorządów niskie zainteresowanie pasażerów spowodowane jest m.in. trwającymi remontami, koniecznością częstych przesiadek oraz złym stanem taboru kolejowego. Wbrew początkowym oczekiwaniom pasażerowie szybko zniechęcili się do podróżowania koleją na tym kierunku w takich warunkach.

redakcja, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola