Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

31 sierpnia - 2 września święto mieszkańców Oświęcimia

Data publikacji: 2012-08-31, Data modyfikacji: 2012-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
31 sierpnia - 2 września święto mieszkańców Oświęcimia

 

Występ zespołów Kombii,  Budka Suflera z udziałem Izabeli Trojanowskiej oraz Felicjana Andrzejczaka, nocne zwiedzanie zamku i wieży zamkowej wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznej – „Bluszcz”, która  przybliży zwiedzającym klimat lat 20. i 30. XX wieku i Roman Mayzel... to główne atrakcje tegorocznego święta miasta Oświęcimia.

W Oświęcimiu w najbliższy weekend wiele się będzie działo. Będzie uroczysta sesja Rady Miasta, prezentacja organizacji pozarządowych, okolicznościowe wystawy przygotowane przez Galerię Książki, Muzeum Zamek i RSTK "Grupa na Zamku". Dla dzieci przewidziano blok imprez rozrywkowych, gry i zabawy i zawody wędkarskie. Symulacja wypadku drogowego, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, akcja oddawania krwi to propozycje przygotowane przez oświęcimskie służby ratownicze. W tym roku zapraszamy do wspólnej zabawy od 31 sierpnia do 2 września. 

31.08.2012 godz. 15:00-19:00
VII Piknik Organizacji Pozarządowych - prezentacja działalności klubów, stowarzyszeń i fundacji z powiatu oświęcimskiego
(plac przy OCK, ul. Śniadeckiego 24, organizatorzy: Urząd Miasta Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu)

31.08.2012 godz. 16:30
Otwarcie wystawy pt. "Roman Mayzel - burmistrz, mgr farmacji, społecznik - 1870-1935" w ramach obchodzonego w Oświęcimiu Roku Romana Mayzla
(OCK, galeria "Tyle światów", ul. Śniadeckiego 24)

31.08.2012 godz. 17:00
Uroczysta sesja Rady Miasta
(sala widowiskowa OCK, ul. Śniadeckiego 24)

31 sierpnia 2012 r.(piątek)

„NOC NA ZAMKU” - zapraszamy do nocnego zwiedzania zamku w godz. 18 -24.
 
Tej nocy będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawy stałe i czasowe muzeum. Atrakcją wieczoru będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej – „Bluszcz”, która  pozwoli zwiedzającym poczuć klimat lat 20. i 30. XX wieku. Wnętrza przedwojennej ekspozycji muzeum wypełni muzyka i prezentacja ubiorów charakterystycznych dla tych czasów.
 
Grupa wystąpi w zamku w godzinach  21.00 – 23.00
 
GRH Bluszcz - http://www.grhbluszcz.pl
 
Niespodzianką dla amatorów nocnego zwiedzania zamku będzie obecność przedwojennego burmistrza miasta Romana Mayzla w którego postać wcieli się znakomity aktor Kuba Abrahamowicz.

1.09.2012 godz. 11:00
Gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci
(stadion MOSiR, ul. Legionów 15)

1.09.2012 godz. 16:00
Koncerty w wykonaniu: Flies, Coffeina, Helou!, Ady Szulc i KOMBII
(stadion MOSiR, ul. Legionów 15)

2.09.2012 godz. 14:00
Blok rozrywkowy z konkursami i zabawami w wykonaniu Clown Circus Show - Ruperta i Rico pt. "Kiedy tata humor ma", Małopolski Piknik Europejski, koncerty zespołów: Tabu, Krzywa Alternatywa, BUDKA SUFLERA oraz pokaz ogni sztucznych
(stadion MOSiR, ul. Legionów 15)

Imprezy towarzyszące:

31.08-15.09.2012 "Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona..." - wystawa prezentująca rozwój miasta na przestrzeni lat
(Galeria Książki MBP, ul. Nojego 2b)

31.08.2012 godz. 18:00-24:00 "Noc na Zamku"
(Muzeum Zamek w Oświęcimiu, ul. Zamkowa 1, wstęp wolny)

1-2.09.2012 godz. 11:00-18:00 Dni otwarte Muzeum Zamek w Oświęcimiu - bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej i wystaw czasowych: "Bona Regina z wizytą w Księstwie Oświęcimskim – historia i gospodarka Miasta Oświęcimia w XVI wieku", "Rycerze w obiektywie” – wystawa fotografii, "Aa... to kawa!"- zbiory reklam, dokumentów, eksponatów związanych ze spożyciem kawy w okresie międzywojennym, wystawa poplenerowa Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Oświęcimiu "Grupa na Zamku"

1-2.09.2012
Wesołe Miasteczko
(stadion MOSiR, ul. Legionów 15)

2.09.2012 godz. 9:00 "Witaj szkoło" - zawody wędkarskie dla dzieci
(Jezioro w Rajsku)

2.09.2012 godz. 9:00-13:00 "Bawimy się i pomagamy" - pokazy służb ratowniczych wraz z symulacją wypadku drogowego, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, akcja oddawania krwi
(OCK i plac przed OCK, ul. Śniadeckiego 24)

Organizatorami imprez przygotowanych z okazji Święta Miasta Oświęcim są: Oświęcimskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Święto Miasta Oświęcim realizowane jest ze środków Oświęcimskiego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sponsorów.

Główny Sponsor: Synthos S.A. (www.synthosgroup.com)

Sponsor Strategiczny: Carlsberg

Sponsor: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (www.gaz-system.pl)

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest strategiczną spółką należącą w całości do Skarbu Państwa, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie całej Polski. Firma zarządza aktywami o wartości około 5 miliardów złotych. Na majątek ten składają się elementy systemu przesyłowego, w tym ponad 9,7 tysiąca kilometrów gazociągów wysokiego ciśnienia, 15 tłoczni, 56 węzłów i 970 punktów wyjścia. Firma zatrudnia ponad 2000 osób. GAZ-SYSTEM S.A. jest też właścicielem spółki Polskie LNG S.A. powołanej w celu budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.

Święto Miasta wspierają finansowo: Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, Plantpol Zaborze, Hotel Olecki, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu, Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu.

 

 

web.um.oswiecim.pl, Źródło artykułu: web.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: web.um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola