Belka
Niedziela, 12 Maja 2024   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bieg uliczny na LFO

Data publikacji: 2013-06-12, Data modyfikacji: 2013-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Pierwszy w historii LFO bieg uliczny odbędzie się 29 czerwca. Weźmie w nim udział m.in. słynny lekkoatleta Robert Korzeniowski, a na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Biegacze ruszą na trasę liczącego ok. 5 km biegu o godzinie 11. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 1 tys. zł, a za drugie i trzecie miejsce będzie można zdobyć odpowiednio 800 i 500 zł. Dodatkowymi nagrodami będą bilety na odbywający się tego samego dnia koncert finałowy LFO2013 z udziałem m.in. Brodki, Raya Wilsona oraz Stinga.
 W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat i które dokonają wpłaty w wysokości 20zł. Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane będą do 25.06.

Organizatorami biegu są: Fundacja Peace Festival, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka”.

www.lifefestival.pl

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola