Belka
Czwartek, 23 Maja 2024   imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Festiwal „Jackowe Granie”

Data publikacji: 2012-08-07, Data modyfikacji: 2012-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Festiwal „Jackowe Granie”

W dniach od 17 do 19 sierpnia 2012 w Zakładzie Salezjańskim im. ks. Bosko w Oświęcimiu będzie się odbywał V Festiwal „Jackowe Granie" objęty patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Prezydenta Miasta Oświęcim Janusza Chwieruta i Inspektora Prowincji Krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego ks. Dariusza Bartochy.
Festiwal „Jackowe Granie" organizowany jest przez Zakład Salezjański im. ks. Bosko w Oświęcimiu w terminie związanym ze świętem św. Jacka przypadającym na 17 sierpnia. Dotychczas był imprezą jedniodniową. Jednak w związku ze wzrostem zainteresowania festiwalem i jego ciepłym przyjęciem przez widzów, został on rozszerzony do trzech dni. W bieżącym roku do organizacji przedsięwzięcia włączyło się Oświęcimskie Centrum Kultury.

„Jackowe Granie" to cykl koncertów muzycznych odbywających się w scenerii jednego z najstarszych zabytków Oświęcimia - kaplicy św. Jacka będącej śladem po klasztorze zakonu dominikanów, który został sprowadzony do Oświęcimia przez św. Jacka Odrowąża oraz w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Program:

17.08.2012 godz. 19:00 „Tromba della Monarca" - koncert „Starck Compagnay" w składzie: Tomasz Ślusarczyk - trąbka, Michał Tyrański - trąbka, Arkadiusz Bialic - organy, Bartosz Sałdan - kotły

w programie: Anonim Jasna Góra (XVI-XVII w.), J.P. Rameau, J.J. Mouret, G.F. Haendel, J.S. Bach

(miejsce: Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych)

18.08.2012 godz. 19:00 „Muzyka Gospel" - koncert w wykonaniu Chóru Gospel „Joyful Voice" - dyrygent: Agnieszka Kiepuszewska

w programie: K. Franklin, D. Hobbs, F. Hammond, I. Houghton, M. W. Smith, W. Houston

(miejsce: Plac św. Jacka)

19.08.2012 godz. 19:30 „Od Bacha do McCartneya" - koncert w wykonaniu Kwintetu Dętego Filharmoników Lwowskich w składzie: Michal Popowicz - trąbka, Ostap Popowicz - trąbka, Oleg Bezuszkewych - waltornia, Sergiy Kazawal - puzon, Oleksandr Plaksiy - tuba

w programie: muzyka klasyczna różnych epok i rozrywkowa

(miejsce: Plac św. Jacka)

Organizator:
Zakład Salezjański im. ks. Bosko w Oświęcimiu

Współorganizator:
Oświęcimskie Centrum Kultury

Patroni medialni:
Gość Niedzielny
TVP Kraków

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

 

web.um.oswiecim.pl, Źródło artykułu: web.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: web.um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola