Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Międzynarodowy Dzień Pokoju w Oświęcimiu

Data publikacji: 2012-09-21, Data modyfikacji: 2012-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Międzynarodowy Dzień Pokoju w Oświęcimiu

Oświęcim - Miasto Pokoju przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju, który przypada na dzień 21 września. Z tej okazji młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orędowników Pokoju przygotowała specjalny program przybliżający miasto i nawiązujący do idei święta, który za pośrednictwem internetu obejrzeli ich rówieśnicy z rosyjskiego Wołgogradu. Oświęcimska młodzież mogła też pozdrowić rosyjskich kolegów i zobaczyć ich występ. Przedsięwzięcie w Oświęcimiu koordynował Wydział Promocji Urzędu Miasta a spotkanie odbyło się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

Organizatorem całego projektu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju, do którego należy miasto Oświęcim. W przedsięwzięciu wzięło udział miasto Wieluń. Jego partnerem było New Haven w Connecticut w USA. Z kolei młodzi ludzie z Płońska łączyli się z japońską Hiroszimą.

Zobacz występ młodzieży: http://www.iapmc.org/

web.um.oswiecim.pl, Źródło artykułu: web.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: web.um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola