Janusz Chwierut pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia na zaproszenie władz uczelni odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego. Podczas piątkowego spotkania z rektorem prof. zw. dr hab. Witoldem Stankowskim oraz kanclerzem Adamem Bilskim omawiano istotne sprawy związane z bieżącym funkcjonowaniem uczelni. Rektor PWSZ podziękował za dotychczasową pomoc miasta dla szkoły i wyraził nadzieję, że nadal będzie ona kontynuowana.
Rozmawiano m. in. o wpływie niżu demograficznego oraz znowelizowanej Ustawy o szkolnictwie wyższym na kondycję oświęcimskiej PWSZ, dyskutowano o poszerzeniu oferty edukacyjnej o tzw. kierunek zamawiany finansowany z funduszy unijnych - praca socjalna oraz kierunki techniczne, które w najbliższych latach mają znaleźć się w ofercie PWSZ: informatyki i mechatroniki.
Poruszano także kwestie powstania przy uczelni domu studenckiego, planowanej budowy boisk sportowych i remontu trzeciego budynku uczelni.
Rektor PWSZ prof. zw. dr hab. Witold Stankowski zachęcał do realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów w oparciu o potencjał szkoły oraz promocji Oświęcimia jako miasta akademickiego. Prezydent Janusz Chwierut zadeklarował dalszą pomoc i wolę współpracy z oświęcimską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.
![]() |
Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola