Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oświęcim i Brzezinka - Spółka " Maja " i " supermarket " / Polska i Izrael - Polacy i Żydzi ...

 
Archiwalny dokument amerykańskiego producenta filmowego polskiego pochodzenia Edwarda Maciejczyka z Poloniavision - polskiej telewizji realizowanej przez Polaków w Chicago i Studia Stop. Państwowe Muzeum Oświęcim - Brzezinka - Auschwitz - Birkenau, Tadeusz Wojtkowski - Prezes Towarzystwa Historycznego Stop, Janusz Marszałek - założyciel pierwszej w Polsce prywatnej wioski dziecięcej, Marek Rawecki - Zespół ds. Studium zagospodarowania przestrzennego strefy ochronnej Państwowego Muzeum w Oświęcimiu, Jan Knycz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Oświęcimiu, Edward Moskal - Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Problemy spółki "Maja", 31 maja 2000 r. Wojewoda Małopolski nie wydał spółce Maja pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie ochronnej wokół byłego obozu w Oświęcimiu. Spółka miała tam budować parking wraz z zapleczem gastronomicznym dla turystów. Decyzja wojewody była zaskoczeniem dla przedstawicieli spółki. Zwłaszcza, że rok temu ten sam wojewoda wydał im pozwolenie na budowę. Konflikt wokół spółki Maja i jej inwestycji trwa już od pięciu lat. Zastanawiające jest czym była podyktowana decyzja wojewody Ryszarda Masłowskiego. Tak tłumaczył decyzję rzecznik wojewody, Artur Paszko.

 


SlawomirZakrzewski
 
Data pliku video: 2011-11-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oświęcimski

  Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

  Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola