Belka
Niedziela, 12 Maja 2024   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Kasztelania Oświęcimska na kartach historii. VIII Jarmark Kasztelański

Data publikacji: 2017-05-02, Data modyfikacji: 2017-05-03
A A AWydrukDrukuj  
 
  Muzeum Zamek zaprasza na kolejną edycję Jarmarku Kasztelańskiego 6 i 7 maja.  Rok 1177 – Kasztelania Oświęcimska na kartach historii. Tym razem podczas dwudniowego wydarzenia będziemy bawić się w średniowiecznym klimacie. - Odkryjemy przed naszymi mieszkańcami i gośćmi kolejną kartę historii naszego miasta, związaną z wydarzeniami sprzed ponad ośmiu wieków - zapowiada Wioletta Oleś dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu.  - Nasze miasto ma bogatą historię oraz piękne tradycje. Jednak początki powstawania grodu, osady są owiane rąbkiem tajemnicy, skrywanej przez historię. Mamy nadzieję, że uda nam się ją odkryć i przybliżyć podczas jarmarku - wyjaśnia. Jarmark Kasztelański jest dużym wydarzeniem historycznym, które rozgrywa się w trzech punktach Starego Miasta: zamek, rynek, bulwary nad Sołą. czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4676 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola