Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. Medal Miasta i wyróżnienia dla wybitnych sportowców

Data publikacji: 2017-09-01, Data modyfikacji: 2017-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
 W Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się wczoraj uroczysta sesja z okazji Święta Miasta, ustanowionego na pamiątkę wydarzeń z 3 września 1291 roku, kiedy to książę cieszyński Mieszko I potwierdził posiadane już przez Oświęcim prawa miejskie. – Ta data 3 września 1291 podkreśla długą i bogatą historię Oświęcimia oraz naszą tożsamość jako wspólnoty. Jest także związana z wydarzeniem, które stało się impulsem do dalszego rozwoju i wzmocnienia prestiżu Oświęcimia. W takim dniu jak dzisiejszy, świętując urodziny naszego miasta, szczególnie czujemy się wspólnotą – mówił podczas sesji Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. Włodarz miasta podkreślał, że miasto, jego oblicze tworzą mieszkańcy, mówił też, że Oświęcim w ostatnim czasie bardzo się zmienił. czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4890 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola