Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oświęcim. "Trójkąt bermudzki" na Zasolu w nowej szacie

Data publikacji: 2017-03-31, Data modyfikacji: 2017-03-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Po kilku miesiącach prac park na Zasolu został udostępniony mieszkańcom. Dzisiaj przed godziną 11 zapełnił się przedszkolakami i uczniami, którzy najpierw rozgrzewali się pod okiem instruktora, a później ochoczo korzytali z nowych urządzeń. Na powierzchni blisko 1 hektara powstała ścieżka zdrowia i siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz plac parkowy wraz z fontanną, otoczony miejscami do siedzenia na kształt amfiteatru. Są też stoliki do gier planszowych i tenisa stołowego. Fontanna zostanie uruchomiona pod koniec kwietnia. Całość została oświetlona, obsadzona kwiatami, krzewami i drzewami, które latem nadadzą tej części osiedla charakteru parkowego. Miejsce jest oświetlone i monitorowane. Przygotowanie parku kosztowało ponad 2,5 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 1,6 mln zł z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. czytaj dalej

Pełna treść wiadomości na: 4630 at web.um.oswiecim.pl/oswiecim
UM Oświęcim, Źródło artykułu: um.oswiecim.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola