Belka
Niedziela, 12 Maja 2024   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Powitaj lato w plenerze z Oświęcimskim Centrum Kultury

Data publikacji: 2013-06-13, Data modyfikacji: 2013-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Tancerze ognia, kinowy ogródek plenerowy, program dla dzieci, występy zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne, w  tym prawdziwy rarytas koncert zespołu Varsovia Manta, to tylko niektóre propozycje przygotowane przez  Oświęcimskie Centrum Kultury na  powitanie lata. Placówka zaprasza od 21 do 23 czerwca na drugą odsłonę projektu, organizowanego w ramach Roku Kultury w Oświęcimiu, Kulturalne cztery pory roku - Barwy Lata. 

Projekt rozpocznie w piątek - 21 czerwca o godzinie 18:30 - koncert zespołu "De Nuevo" wykonujący muzykę latynoamerykańską z elementami flamenco w tradycyjnym oraz nowoczesnym wykonaniu.

"De Nuevo" zaprezentuje - grając wiele znanych przebojów z repertuaru między innymi: Gipsy Kings, Rickie Martina, Santany - mieszankę hiszpańskich elementów melodycznych i kubańskich wpływów rytmicznych.

Zespołowi będą towarzyszyły tancerki ze Szkoły Tańca "La Pasión" w Krakowie, które wykonywać będą układy taneczne do wybranych piosenek "De Nuevo" - tańce flamenco z elementami tańców latynoskich i tańca współczesnego.

Po koncercie "De Nuevo" - na scenie zagości - wywodzący się z bluesowej tradycji zespół "Obstawa Prezydenta". Grupa wykonuje mieszankę takich stylów muzycznych jak: rock and roll, funk, rock, soul.

W sobotę 22 czerwca o godzinie 21:30 odbędzie się nocne kino - IX Oświęcimski Kinowy Ogródek Plenerowy, podczas którego na plenerowym ekranie zostaną zaprezentowane dwa filmy: legendarny słowacki "Janosik", z 1921 roku, z muzyką na żywo w wykonaniu "Kwartetu Jorgi" oraz francuska komedia romantyczna "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie". Spotkajmy się z własnymi krzesełkami, leżakami, materacami, kocami, karimatami... i powitajmy lato w prawie najkrótszą noc w roku.

W niedzielę 23 czerwca od godziny 15:00 będą się odbywały zabawy, animacje dla dzieci i dorosłych, konkursy i koncerty. Trzeci dzień "Barw Lata" rozpocznie koncert zespołu "Panna Marzena i Bizony" wykonujący muzykę ska. Dla dzieci małych, większych i dorosłych wystąpią... Fruktaki w programie pt. "Fruktaki Show", podczas którego nie zabraknie melodyjnych piosenek i wspólnej zabawy oraz zostanie zaprezentowany widowiskowy pokaz animacji lalek pt. "FalkoShow - iluzja marionetek".

Wiele tanecznych przebojów dla wielu pokoleń zaprezentują również kolejni niedzielni wykonawcy - grupa "Disco Night Fever".

Około godziny 20:00 na plenerowej scenie zagra legendarny zespół "Varsovia Manta" wykonujący muzykę inspirowaną folklorem andyjskim oraz słowiańskimi korzeniami. Na zakończenie "Barw Lata" wystąpią Tancerze Ognia "Nam Tara" z pokazem pt. "Światło tańczących ogników".

Prezentacje w ramach projektu Kulturalne cztery pory roku - Barwy Lata będą się odbywały w plenerze obok Oświęcimskiego Centrum Kultury.

www.ock.org.pl

 

 

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola