Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Skatepark już otwarty!

Data publikacji: 2013-04-24, Data modyfikacji: 2013-04-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Skatepark przy ulicy Eugeniusza Szustera w Oświęcimiu został oficjalnie otwarty. W sobotę 20 kwietnia 2013 r. symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia, Agata Gworek dyrektor MOSiR oraz przedstawiciele inicjatorów budowy skateparku Dominik Długozima i Jakub Swoboda. Po uroczystym otwarciu na ulice Oświęcimia wyjechał barwny rajd rolkowy przebierańców.  

Poza rajdem rolkowym w programie imprezy odbyły się również konkursy dla deskorolkarzy z nagrodami, pokazy dla deskorolkarzy, konkurs na najlepszy strój, konkursy dla rolkarzy z nagrodami, pokazy dla rolkarzy i warsztaty dla rolkarzy i deskorolkarzy. Szczęśliwi zwycięscy odjechali z tabletami i biletami na koncert Stinga odbywający się 29.06 w ramach tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Ten obiekt powstał dla dzięki Wam – młodym. Długo czekaliście na ten skate park ale myślę że warto było by dziś cieszyć się z tego co razem stworzyliśmy. Dziękuje Wam za to zaangażowanie - powiedział Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Impreza zgromadziła licznie grono miłośników rolek, deskorolek i BMX-ów, którzy po kilku latach starania się o powstanie skateparku w Oświęcimiu, nareszcie mogą cieszyć się jednym z najlepszych takich obiektów w Małopolsce. Oświęcimski skatepark ma wymiary 50 m na 24,5 m. Obok bowl-a znajduje się tu także funbox z murkiem i poręczą do ewolucji, mini rampa do nauki nowych tricków, poręcz prosta i ławeczka.

  O budowę tego typu obiektu od wielu lat zabiegali oświęcimscy rolkarze i deskorolkarze. Zebrali oni około 2,5 tys. głosów, co skutecznie przekonało do pomysłu Janusza Chwieruta prezydenta miasta. Kolejnym etapem był wybór lokalizacji skateparku. Na powstanie obiektu przy lodowisku zagłosowało 60 % biorących udział w ankiecie internetowej. Projektowanie odbyło się przy udziale skateowców, którzy konsultowali wybór urządzeń i przeszkód. Młodzież chciała, aby oświęcimski skatepark wyróżniał się na tle innych, coraz liczniej powstających w okolicy. Łącznie koszty wykonania inwestycji to wyniósł ok. 730 tys. zł

 

 

 

 

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola