Belka
Piątek, 3 Maja 2024   imieniny: Maria, Nina, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spokojnie i rzeczowo. Kupcy na rozmowach w urzędzie

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Wczoraj odbyło się spotkanie z kupcami, którzy w ubiegłym tygodniu przeprowadzili  na targowisku miejskim protest w sprawie zbyt wysokiej opłaty targowej. Rozmowy były konkretne i prowadzone w spokojnej atmosferze. Kolejne odbędą się na początku marca. 
Władze miasta mają dla kupców pewne propozycje. Nie widzą jednak możliwości obniżenia opłaty targowej. - Reprezentuję interesy całego miasta i mieszkańców. Trudno w trakcie roku zmieniać stawki, które są dochodami wpływającym do budżetu - uważa Janusz Chwierut pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. - Pieniądze te w części zabezpieczają funkcjonowanie miasta i potrzeby mieszkańców w tym m.in. działalność szkół, przedszkoli, remonty, modernizacje dróg czy inne inwestycje, jak zadaszenie w ubiegłym roku środkowej części targowiska za 2,8 mln zł, o co wnioskowali sami kupcy – mówi. - Bardzo istotne jest też to, że stawki opłaty targowej od dwóch lat są na tym samym poziomie – podkreśla. Prezydent ma jednak dla kupców kilka propozycji. 

 

Do końca marca miasto przygotuje wariant mieszany wykorzystania targowiska. Z jednej strony będzie możliwość wynajęcia stanowiska ze sztywno określoną powierzchnią, z drugiej dalej zachowana będzie opcja wynajęcia dowolnej przestrzeni. Kolejna propozycja dotyczy parkingu przy targowisku. Pierwsza godzina na parkingu przy targowisku będzie bezpłatna zarówno dla mieszkańców jak i kupców i te zmiany wejdą w życie od 1 marca.

Miasto opracuje też nowe zasady regulaminu targowiska, chociaż obecny był w ubiegłym roku konsultowany ze środowiskiem kupieckim. Nowy regulamin uzgodniony z kupcami ma być zatwierdzony na marcowej sesji Rady Miasta. - Są propozycje i czas na przemyślenia. Czekamy na marcowe rozmowy – mówił po spotkaniu Maciej Adamus ze stowarzyszenia kupieckiego.

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola