Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Street Life po raz drugi ze znakomitymi artystami muzyki alternatywnej

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Kaliber 44, Jamal, Skubas, KaCeZet & Fundamenty oraz Mama Selita – to artyści, którzy wystąpią na tegorocznym Street Life. Organizowany w ramach LFO koncert muzyki alternatywnej odbędzie się 26 czerwca obok Hali Lodowej MOSiR w Oświęcimiu. Tegoroczny Street Life będzie miał również aspekt charytatywny. Podczas koncertu, w wyniku trójstronnego porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta Oświęcim, Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy oraz Fundacji Peace Festival, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Łukasza Gaweła, 11-latka z Włosienicy, chorującego na dystrofię mięśniową. Cała uzbierana przez wolontariuszy kwota wesprze walkę chłopca z tą rzadką chorobą.Wstęp na koncert Street Life pozostaje bezpłatny.

 

Miasto Oświęcim jest głównym partnerem LFO 2014

 

Zapoczątkowane w ubiegłym roku Street Life było pierwotnie wydarzeniem stricte hip-hopowym (zagrali O.S.T.R. & Hades, Diox & The Returners, Gruby Mielzky, Wysoki Lot i PZG). Formuła drugiej edycji została poszerzona o inne, alternatywne gatunki muzyczne.

Kaliber 44 to prawdziwy fenomen na polskiej scenie hip-hopowej. Ich debiutancki album „Księga tajemnicza. Prolog” sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc zespołu gwiazdę. Młodzi śląscy muzycy zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. W ubiegłym roku grupa powróciła na scenę po 13-letniej przerwie.

Pochodzący z Radomia producencki duet Jamal, w którego skład wchodzą Tomek „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki od wielu lat zajmuje się łączeniem różnych gatunków muzyki, m.in.: hip-hop, reggae i raggamuffin. W takim klimacie utrzymana jest ich debiutancka płyta „Rewolucje” wydana w 2005 roku. To jest muzyka dla tych, którzy kochają reggae, roots i dancehall. Grupa ma na koncie jeden z największych polskich przebojów 2013 roku, „Peron”.

Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. W 2012 wydał debiutancką płytę "Wilczełyko" promowaną singlem "Linoskoczek". Obecnie pracuje nad drugą płytą. Artysta otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut Roku i Utwór Roku. Muzyka Skubasa to gitarowe brzmienia o szczególnym, folkowo-grunge’owym klimacie.

Piotr "KaCeZet" Kozieradzki to warszawski wokalista reggae stojący na czele składu KaCeZet & Fundamenty. Mimo wyraźnych inspiracji reggae i dancehall, ich brzmienia nie da się łatwo zaszufladkować. Zgrabne kompozycje charakteryzują się chwytliwymi, ale nie tandetnymi melodiami.

Mama Selita to zespół znany z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu „3,2,1…” promowanego przez utwór „Brudne bomby”, zespół wygrał polską edycję konkursu Hard Rock Rising, wywalczył koncert na głównej scenie warszawskich Ursynaliów, dotarł do finału eliminacji do Przystanku Woodstock i półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki. Na początku 2014 r. ukaże się nowa płyta Mama Selita, którą zapowiada singiel „Na pół”.

 

www.lifefestival.pl

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola