Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Weż udział w nocnym maratonie pływackim Otyliada 2014

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

 

Oświęcimska kryta pływalnia bierze udział w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim Otyliada, który odbędzie się w nocy z 1 na 2 marca. Patronem imprezy jest pływaczka Otylia Jędrzejczak. Nazwa maratonu pochodzi od jej imienia. Chęć udziału w projekcie zgłosiło 30 krytych pływalni. - Zapisy do tej największej amatorskiej imprezy pływackiej prowadzone są do 10 lutego i odbywają się poprzez stronę internetową www.otyliada.pl - Zachęcamy mieszkańców miasta i powiatu do udziału w tej zabawie, tym bardziej, że obecny rok został ogłoszony rokiem aktywnego i zdrowego stylu życia – mówi Agata Gworek dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, któremu podlega pływalnia. - Może to być niezły pomysł na aktywne i zdrowe spędzenie ostatnich dni karnawału – dodaje. 

 

Organizatorzy spodziewają się, że w tegorocznej edycji OTYLIADY weźmie udział ponad 4 tys. uczestników. Na każdej z pływalni nagrodami i dyplomami z autografem Otylii Jędrzejczak uhonorowani zostaną najmłodsi i najstarsi uczestnicy maratonu, oraz pływacy, którzy przepłyną najdłuższy dystans. Specjalne nagrody przewidziane są także dla najliczniejszych rodzin, które tej wyjątkowej nocy pojawią się na basenach.

Anita Garncarz reprezentująca organizatorów, na co dzień prezes Stowarzyszenia „Podlas” w Myszkowie marzy, aby wzorem „Nocy muzeów”, chociaż raz w roku pływalnie zapełniły się amatorami tej dyscypliny sportu. Liczy, że tak jak przed laty udało się zainteresować Polaków narciarstwem i biegami przełajowymi, tak teraz uda się zarazić rodaków pływaniem. Anita Garncarz odwołuje się do statystyk z których wynika, że ponad 40 proc. Polaków cierpi na schorzenia związane ze skrzywieniem kręgosłupa. W ostatnich latach to zjawisko niestety pogłębia się, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, spędzających zbyt dużo czasu przy komputerach. I to stało się bodźcem do organizacji maratonów pływackich.

Otylia Jędrzejczak, która przed rokiem wsparła organizatorów maratonu stwierdza, że był on strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony to promocją pływania i sportu, a z drugiej to zaproszenie rodzin do wspólnego spędzenia czasu, którego niestety mamy coraz mniej dla siebie. Samo zaś pływanie jest nie tylko najtańszą dyscypliną sportu, bo do jej uprawiania wystarczy tylko kostium kąpielowy, ale ma ogromny wpływ na rozwój naszego całego naszego organizmu. Wysiłek wyzwala w nas pozytywne hormony - endorfiny, powodując, że możemy być szczęśliwsi.

Organizatorzy OTYLIADY są wolontariuszami. Pierwszy maraton zorganizowali 2011 roku dla mieszkańców Myszkowa. Rok później w imprezie wzięli chętni z powiatu myszkowskiego. Przed rokiem zaprosili do maratonu mieszkańców całego Śląska i pływalnie pękały w szwach. Wtedy rzucono hasło „Cała Polska pływa z nami”.

Jak należy się zarejestrować? Wystarczy wejść na stronę i wybrać oświęcimską pływalnia, która ma pozycję 17. Wpisowe wynosi 10 zł i jest pobierane przy zapisie. Jest to związane m.in. z ubezpieczeniem uczestników. Zasady udziału w imprezie można znaleźć w regulaminie.

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola