Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wykonawca zszedł z placu budowy na rynku. Powodem są kłopoty finansowe

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Właściciel firmy OL-BUD Aleksander Satława, wykonawca przebudowy Rynku Głównego w Oświęcimiu poinformował po południu Urząd Miasta o przerwaniu prac i zejściu firmy z placu budowy. Powodem są trudności finansowe.

W tej sytuacji miasto odstąpiło od umowy. Dla wykonawcy oznacza to, zgodnie z zapisami umowy, naliczenie kary w wysokości 20 proc. wartości umowy (ok. 1,3 mln zł).
W połowie września zakończyła się przebudowa ulic i chodników w rynku. Nie ma więc utrudnień w dojściu lub dojeździe do sklepów czy lokali. Do wykonania pozostały jedynie lampy i prace wykończeniowe na centralnej płycie rynku. Prace te stanowią zalewie 10 proc. kosztów całej inwestycji.
Miasto na przebudowę rynku na ten rok pozyskało z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego kwotę 3, 2 mln zł. Do tej pory udało się ją wykorzystać w wysokości ponad 3 mln zł.

Przebudowa rynku miała się zakończyć 30 lipca 2013 r. Wykonawca na początku października poinformował, że ukończy roboty do 15 listopada 2013 r. Niedawno zwrócił się z pismem o przedłużenie terminu. Wtedy miasto postawiło firmie ultimatum zakończenia inwestycji zgodnie z zadeklarowaną datą - 15 listopada 2013 roku.
W obecnej sytuacji Urząd Miasta przeprowadzi inwentaryzację i zabezpieczy plac budowy, co pozwoli rozpocząć kolejne działania, by jak najszybciej doprowadzić przebudowę do końca.

 

 

UM Oświęcim, Źródło artykułu: www.um.oswiecim.pl, Autor zdjęć: UM Oświęcim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola