Belka
Czwartek, 9 Maja 2024   imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Moc nagród w 13. edycji akcji dla domów dziecka

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Moc nagród w 13. edycji akcji dla domów dziecka

Domy Pozytywnej Energii to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON.

Podczas finału akcji, który odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia, poznaliśmy laureatów pięciu nagród głównych. Każdy z nich odebrał czek o wartości 50 tys. złotych. Wyróżnienia i czeki o wartości 10 tys. złotych odebrali przedstawiciele 15 placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka.

Akcja rozpoczęła się wiosną, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy”. Zadanie konkursowe polegało na zaproponowaniu i przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, przeanalizować pod tym kątem dotychczasowe posiłki i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Co więcej, trzeba je było wszystkie samodzielnie przygotować i udokumentować to na zdjęciach.

Takie kolorowe i „apetyczne” prezentacje zostały poddane ocenie kapituły konkursowej, którą w tym roku wsparli swoją wiedzą dietetycy. Oni też zarekomendowali najbardziej wartościowe jadłospisy.

Laureatami nagród głównych w wysokości 50 tys. złotych zostało pięć placówek: Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach Dom Dziecka nr 1 (woj. dolnośląskie), Dom Dziecka w Skorogoszczy (woj. opolskie), Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu (woj. śląskie), Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza – Dom Dziecka w Nowym Sączu (woj. małopolskie), „Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu (woj. podkarpackie).

Wyróżnienia i czeki o wartości 10 tys. złotych odebrali też przedstawiciele 15 placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka, których prezentacje zostały również docenione przez kapitułę konkursu.

Podczas uroczystego finału Domów Pozytywnej Energii w nagrody wręczali: Filip Grzegorczyk – prezes TAURON Polska Energia, Agnieszka Wójcik – prezes Fundacji TAURON oraz Tomasz Jachna, wiceprezes TAURON Dystrybucja. Gratulowali sukcesów i życzyli ciekawych pomysłów na wykorzystanie nagród finansowych.

TAURON daje energię, daje ją także dzieciom i młodzieży, wspierając ich możliwości rozwoju, co jest dla naszej firmy niezwykle istotne – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia. - Podziwiam wielkie zaangażowanie dzieci w przygotowanie prac konkursowych, dziękuję za uczestnictwo w akcji i cieszę się, że dzięki Domom Pozytywnej Energii udało się wyzwolić tak wiele dobrej energii, aktywności i zaangażowania.

Po uroczystości dzieci obejrzały pokaz kulinarny, przygotowany specjalnie dla nich przez znanego kucharza i dziennikarza kulinarnego Tomasza Jakubiaka. Tematem przewodnim było zdrowe i energetyczne odżywianie.

Domy Pozytywnej Energii to akcja o bogatej 13-letniej historii. Jest skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo–wychowawczych z pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego). Jej głównym celem jest poprawa warunków życia, rozwoju i edukacji dzieci z domów dziecka.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 68 placówek, a 58 nadesłało prace konkursowe poddane ocenie kapituły. Domy dziecka mogą przeznaczyć nagrody finansowe, zgodnie z regulaminem akcji, na potrzeby wychowanków, rozwój ich pasji i zainteresowań, podniesienie aktywności fizycznej czy poprawę warunków mieszkaniowych.

TAURON Polska Energia SA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: TAURON Polska Energia SA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oświęcimski

Powiat oświęcimski - powiat w województwie małopolskim z siedzibą w Oświęcimiu. Należy do niego gmina miejska Oświęcim; gminy miejsko-wiejskie: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Zator; gminy wiejskie: Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Powiat oświęcimski to nie tylko obóz zagłady Auschwitz. Okazuje się, że oprócz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie powiatu znajduje się wiele innych ciekawych miejsc. Zabytkowy zamek – pałac i ratusz w gminie Zator, kościół p.w. św. Marcina w Jawiszowicach czy pałac Radziwiłłów w Grojcu, to tylko niektóre z nich. Pasjonaci pszczelarstwa powinni także zajrzeć do pasieki i pszczelarskiego skansenu w Grojcu. Zgromadzono w nim zabytkowe ule i sprzęt do pozyskiwania miodu z różnych regionów Polski. Przyciąga również piękno natury, które można podziwiać, wybierając się na jedną z trzech tras rowerowych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola